Hosteslik Kursu Anadolu Yakası

Havayolu ulaşımının çok fazla rağbet görmeye başlaması ile birlikte önem kazanan mesleklerden birisi de hosteslik olmuştur. Üniversitelerin sivil havacılık bölümlerinde verilen kabin hizmetleri eğitiminin yanı sıra hosteslik eğitimi veren pek çok kurum bulunmaktadır. Hosteslik kursu Anadolu Yakası hosteslik eğitimi için başarılı yerlerden birisidir.

Hosteslik Kursu Eğitim İçeriği Nedir?

Hosteslik kursu Anadolu yakası, host ve hostes adaylarına uçak içerisinde; uçuş sürecinde ya da hava alanında yolcuların rahat bir şekilde yolculuk yapması ve uçuşun güvenli bir şekilde başlaması ve tamamlanması için gerekli olan eğitimi vermektedir. Mesleğe yönelik teknik eğitimlerinde verildiği hosteslik kursunda, zarafet eğitimi, yiyecek- içecek ve servis eğitimi, acil durumlarda yapılması gerekenler eğitimi, uçuş esnasında dikkat edilmesi gereken durumlar gibi konularda eğitim verilmektedir. Hosteslik için en önemli unsurlar arasında yer alan dil eğitimi de verilen eğitimler arasındadır.

Hava yolu şirketlerine vasıflı ve donanımlı personel yetiştirmeyi amaçlayan kursta, mesleğe yönelik teknik bilgilerin en iyi şekilde eğitim alan bireylere aktarılması amaçlanmaktadır. Bu eğitim ile havacılık konusunda bilgi sahibi, temel emniyet bilgisine sahip, etkili iletişim kurabilen, insan ilişkileri güçlü, problem çözme yeteneği gelişmiş kabin görevlileri yetiştirilmektedir. Kurs sonunda başarılı olan katılımcılara sertifika verilmektedir. Hosteslik sertifikası almaya hak kazanan katılımcılar, profesyonel eğitimciler tarafından hosteslik ve hostluk için gerekli olan teknik ve teorik eğitimleri ve bu eğitimlerin yanı sıra profesyonel eğitimciler tarafından havacılık İngilizcesi eğitimi almaktadır.

Hosteslik Kursuna Kimler Katılabilir?

Hosteslik kursu Anadolu yakası alanında uzman eğitimciler ile en iyi şekilde hosteslik eğitimi vermeyi amaçlamaktadır. Hosteslik eğitimine katılmak ve kursun başarı ile tamamlanması sonucunda sertifika alınan eğitime, 18- 28 yaşları arasında olan kadın ya da erkek bireyler katılabilir. Eğitime katılmak isteyen kadınlar için 1.60- 1,80 cm, erkekler için ise 1.70-1,85 cm boy şartı bulunmaktadır. İngilizce, Almanca, İtalyanca ya da Fransızca gibi yabancı bir dillerden en az birini Intermediate –  orta seviyede bilen, fiziksel bir engeli bulunmayan ve sağlık durumu uçuş için uygun olan, adli sicil kaydı temiz- hüküm giymemiş olan kişiler katılabilir.

bursa nilüfer dişçi ankara dershane bbl istanbul çukurambar dişçi
error: Content is protected !!